Annak érdekében, hogy Önnek a legjobb élményt nyújtsuk "sütiket" használunk honlapunkon. Az oldal használatával Ön beleegyezik a "sütik" használatába.

Hírek alumni tagjainktól. Élménybeszámoló Nagy Misitől, III. rész

2023. december 29.

Nagy Mihály a Miskolci Egyetem Műszaki Föld- és Környezettudományi Karának műszaki földtudományi alapszakos hallgatója volt 7 féléven át, 2018 szeptemberétől 2021 decemberéig. Már tanulmányai elején csatlakozott a TEKH Szakkollégiumhoz, és annak mindvégig meghatározó tagja volt. Misi szerencsét próbált a nagyvilágban, jelenleg is külföldön tanul (2022 és 2024 között), illetve dolgozik, de rendszeresen tartja a kapcsolatot velünk.

Az alábbiakban közöljük Misi élménybeszámolóját egy lengyelországi nyári egyetemről. (A sorozat előző része, melyben Misi a RACE versenyről mesélt, ide kattintva olvasható el. A sorozat első része pedig, melyben Misi a lisszaboni tanulmányairól mesélt, ide kattintva olvasható el.)

 

„2023 nyarán részt vettem az „International Summer School Circular Economy and Energy Transition Leaders” elnevezésű nyári egyetemen. Ez a program két részből állt: egy egyhónapos online előadássorozatból, valamint egy egyhetes, személyes jelenlét mellett zajló képzésből Gliwicében, a Sziléziai Műszaki Egyetemen (Silesian University of Technology). A nyári egyetem nagyon sokrétű volt; tanultunk és beszélgettünk a körforgásos gazdaságról, a megújuló energiaforrásokról, az energiatárolásról és az energetikai átállásról is. Számomra az energiatárolás modern megoldásait bemutató előadás mellett az energetikai átállás szociális kihívásairól szóló előadás volt nagyon érdekes, mivel az utóbbi egy olyan kérdéskör, mely egy műszaki beállítottságú embernek nem jut rögtön az eszébe.

 

 

A tanulás mellett kulturális programokon is részt vettünk. Meglátogattunk egy bányamúzeumot 300 méter mélyen Zabrzében, továbbá megismertük Gliwicét és környékét, az egyetemet, valamint – de nem utolsó sorban – a pierogi-készítés művészetét.

 

 

A sziléziai nyári egyetem hatalmas élmény volt számomra, és nagyon sok mindent megtudtam az energetikai átállás jelenlegi európai helyzetéről, a megújuló energiaforrásokkal működő energetikai rendszerekről, illetve a képzésnek otthont adó Lengyelországról is. Az sem mellékes, hogy a világ minden tájáról érkező emberekkel ismerkedtem és „szőttem” a kapcsolati hálómat. A sokféle nemzetiség és a sokféle háttértudás még inkább sokszínűbbé tette ezt a nagyszerű nyári egyetemet. Őszintén ajánlom minden fiatalnak, hogy vegyen részt olyan nyári egyetem(ek)en, mely(ek) témája érdekes számára, ugyanis teljesen más ilyen formában tanulni, mint egy 200 fős előadóteremben hallgatni egy előadást.”